Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Grzegorz Krychowiak

Wśród piłkarzy z wykształceniem wyższym nie brakuje też reprezentantów Polski.

W tej serii poświęciliśmy nieco uwagi jednemu z najlepszych polskich piłkarzy i podporze kadry prowadzonej przez selekcjonera Adama Nawałkę. Jest nim oczywiście Grzegorz Krychowiak, który dziś jest też jednym z najlepszych piłkarzy grających na pozycji defensywnego pomocnika na świecie. Zresztą doskonałym tego potwierdzeniem jest fakt, że obecnie gra on w samym PSG, a więc nie tylko najlepszej drużynie we Francji, ale też i na całym Starym Kontynencie, którą zarządzają arabscy szejkowie.

Organizacja klubów sportowych

Krychowiak ukończył studia na kierunku zarządzanie klubów sportowych, a jego uczelnią był uniwersytet w Lyonie. Nie da się w związku z tym ukryć, że nie jest to zbyt popularny kierunek, nawet jeśli pod uwagę weźmiemy tutaj byłych czy obecnych piłkarzy. Zauważmy tutaj jeszcze, że reprezentant Polski jak sam podkreślał, nie zrobił tego dla siebie, ale dla swojego ojca.

Obywatel świata mody

Wielu śledzących losy kadry i samego piłkarza, jeśli już spodziewało się jakichś studiów, to szybkiej w kierunku mody. Nie da się bowiem ukryć, że Krychowiak to najbardziej stylowy piłkarz w kadrze Adama Nawałki, który ubiera się nawet gustowniej od samego selekcjonera. Mimo wszystko piłkarz postanowił kształcić się w innym kierunku. Kto wie, być może w przyszłości będzie kierował w takiej sytuacji jakimś klubem. Czy sprawdziłby się na tym stanowisku?

2 thoughts on “Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Grzegorz Krychowiak

Comments are closed.