Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Juan Mata

Czas na kolejnego piłkarza z Hiszpanii, a więc Juana Matę. Dziś jest on piłkarzem „Czerwonych Diabłów” z Manchesteru, choć pewnie, gdyby nie został piłkarzem czy trenerem, udałoby mu się zarobić na chleb. Wszystko dzięki dwóm kierunkom, które ukończył ten zawodnik urodzony w Villafranca Montes de Oca. O jakich kierunkach mowa?

Sport i wychowanie fizyczne oraz marketing

W pierwszej kolejności należy odnieść się do sportu oraz wychowania fizycznego. Możemy zatem powiedzieć, że poszedł on drogą Iniesty, a w zasadzie było na odwrót, bo pierwszy tytuł ten otrzymał zawodnik Manchesteru United, a w przeszłości piłkarz Chelsea, Valencii czy rezerw samego Realu Madryt. To jednak nie wszystko, ponieważ Mata nieco bardziej zainwestował w swoją edukację. Poza tytułem na kierunku sport i wychowanie fizyczne może się on także pochwalić dyplomem z marketingu.

Za mądry na piłkę?

W piłkarskim świecie bardzo często wspomina się anegdotę wypowiedzianą przez jedną z reporterek, która stwierdziła nawet, że Mata jest za mądry na piłkę nożną. Czy aby na pewno? Trudno wyrokować, choć przecież nie da się ukryć, że inteligencję w wielu sytuacjach trzeba pokazać także i na boisku. Jak jest z tym u Maty? To akurat kwestia dyskusyjna, choć trzeba zauważyć, że ma on na swoim koncie wiele triumfów, włącznie ze zdobyciem Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Poza tym pochwalić się on może także złotym medalem mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. Ten drugi zdobył wraz z reprezentacją Hiszpanii na mistrzostwach Starego Kontynentu rozgrywanych w roku 2012 na boiskach Polski i Ukrainy.

2 thoughts on “Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Juan Mata

Comments are closed.