Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Esteban Granero

Czy hiszpańscy piłkarze są nie tylko jednym z najbardziej utytułowanych, ale także i najinteligentniejszych? To bardzo możliwe, ponieważ w naszym zestawieniu znalazł się już trzeci piłkarz z tego kraju, który ma wyższe wykształcenie. W tym przypadku chodzi o Estebana Granero, który akurat pod względem piłkarskim nie ma wielu osiągnięć. Kim z wykształcenia jest w związku z tym ten piłkarz grający obecnie w hiszpańskim Realu Sociedad?

Psycholog

W tym przypadku mamy do czynienia z psychologiem. Nic w związku z tym dziwnego, że bardzo, ale to bardzo lubi on czytać książki. Wielu dziennikarzy zdziwiła jego wypowiedź, gdy w jednym z wywiadów stwierdził, że o wiele chętniej niż grać na konsoli sięga on po książkę. Trzeba przyznać, że wśród sportowców, a już na pewno piłkarzy jest to bardzo rzadko spotykane. Wszak mało kto odmówi sobie kilku godzin przy grach.

Sukcesy

Jak wspomnieliśmy, na swoim koncie nie ma on wielu sukcesów, choć był już mistrzem Hiszpanii i zdobył puchar oraz superpuchar tego kraju. Mimo wszystko trzeba mieć na uwadze, że nie był on wówczas pierwszoplanową postacią „Królewskich”. Poza tym do sukcesów trzeba zaliczyć także mistrzostwo Europy, po które sięgnął z reprezentacją młodzieżową do lat dziewiętnastu. W tym przypadku miało to miejsce w roku 2006.

Ciekawi jesteśmy czy znacie jakiegoś innego pilarza, który z wykształcenia jest psychologiem. Wszak nie da się ukryć, że jeśli już na jakieś studia piłkarskie gwiazdy się decydują, to raczej kierunkiem tym nie jest psychologia.

2 thoughts on “Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Esteban Granero

Comments are closed.