Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Andres Iniesta

Wielokrotnie było mówione, że gwiazdy piłki nożnej nie grzeszą rozumem. Można byłoby powiedzieć nawet więcej i stwierdzić, że wielu z nich nie potrafi robić nic poza grą w piłkę nożną. Czy rzeczywiście jest z nimi tak źle? Jak się okazuje, nie do końca. Nie brak bowiem wśród obecnych i byłych gwiazd piłki nożnej piłkarzy, którzy mogą pochwalić się wyższym wykształceniem. Jednym z takich piłkarzy jest reprezentujący Barcelonę Andreas Iniesta.

Wychowanie fizyczne i sport

Zawodnik „Dumy Katalonii” studia ukończył dosyć niedawno, bo miało to miejsce zaledwie w roku ubiegłym. Skończył je na kierunku sport i wychowanie fizyczne. Sam Hiszpan podkreśla, że zabrał się za naukę tylko i wyłącznie dlatego, że chciał poznań anatomię człowieka i rozumieć, co mówią lekarze w obliczu jakiejś kontuzji. Możemy mu pogratulować, choć tak inteligenty piłkarz mógłby się postarać o lepszą „wymówkę”.

Przedsiębiorcza gwiazda

Zauważmy tutaj też, że Iniesta jest zawodnikiem bardzo przedsiębiorczym. Wprawdzie nie musi się on raczej martwić o swoją przyszłość finansową po zakończeniu kariery, to postanowił on w coś zainwestować. Do niego należą między innymi winnice. Jeśli natomiast chodzi o jego sukcesy sportowe, to tych jest rzecz jasna mnóstwo. Między innymi jest on mistrzem świata i Europy. Poza tym zwyciężał też w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Klubowych Mistrzostwach Świata, Pucharze Króla czy hiszpańskiej La Liga. Bez wątpienia możemy go uznać za legendę hiszpańskiej i katalońskiej piłki.

2 thoughts on “Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Andres Iniesta

Comments are closed.