Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Arsene Wenger

Z czym kojarzy Wam się Arsene Wenger? Dla wielu z Arsenalem Londyn i rzecz jasna słusznie. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że Francuz klub ten prowadzi już od bardzo dawna, bo od roku 1996. Inni powiedzą, że przez dwie dekady nie zdobył z tym klubem w zasadzie nic, choć trzeba pamiętać, że ma on na swoim koncie jedno mistrzostwo Premier League, które miało miejsce już jednak bardzo dawno. Jak wygląda kwestia jego wykształcenia? Czy na tym polu idzie mu tak samo słabo, jak w kolekcjonowaniu trofeów?

Ekonomista i elektrotechnik

Jak się okazuje, w dziedzinie wykształcenia Wenger ma się akurat czym pochwalić. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że ukończył on studia wyższe na kierunku ekonomia. Poza tym może się on także pochwalić tytułem elektrotechnika. Oba te kierunki ukończył dawno, kiedy mieszkał jeszcze we Francji, a miało to miejsce na uniwersytecie w Strasburgu. Pod tym względem niewiele możemy mu bowiem mieć do zarzucenia i pewne jest, że gdyby nie był trenerem, raczej nie miałby problemów ze znalezieniem pracy.

Miłośnik języków

Dodajmy tu jeszcze, że 67-latek ma też inną pasję. Uwielbia bowiem uczyć się języków obcych. Biegle posługuje się on nie tylko francuskim, ale również angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Poza tym w mniejszym stopniu włoskim oraz japońskim. Tego ostatniego miał możliwość nauczenia się podczas wizyty w Japonii, gdyż w latach 1994-96 był on trenerem Nagoya Grampus. Czasu na naukę japońskiego było więc sporo.

2 thoughts on “Gwiazdy piłki z wyższym wykształceniem – Arsene Wenger

Comments are closed.